Zahvaljujući sjajnoj energiji, vrednim rukama i timskom duhu naših volontera, izletište „Sićevački podrum“ sada je spremno za sve ljubitelje prirode. Proteklog vikenda, u okviru akcije „Volonteri za prirodu“, udružili smo snage kako bismo ovom prelepom mestu vratili stari sjaj.
Pogledajte u galeriji kako je izgledao naš zajednički dan, a evo i malog bilansa onoga što smo uradili:
- 16 džakova smeća manje u prirodi: Detaljno smo očistili prostor izletišta i uklonili sav otpad koji je narušavao ovaj prirodni biser.
- Osvežen i zaštićen mobilijar: Klupe i stolovi su kompletno ofarbani i zaštićeni od vremenskih nepogoda, spremni za izletnike.
- Sačuvana priroda: Pokazali smo da se uz malo dobre volje može uraditi mnogo za našu okolinu.
Utisak dana: Vreme nas je poslužilo savršeno, priroda Sićevačke klisure nas je očarala, ali ono što je zaista obeležilo ovu akciju jeste divna atmosfera i energija svih prisutnih. Smeh, druženje i rad na svežem vazduhu podsetili su nas zašto su ovakve akcije važne.
Veliko hvala svakom volonteru koji je izdvojio svoje vreme i ugradio delić sebe u očuvanje ovog izletišta. Vidimo se na sledećoj akciji – do gada, čuvajmo prirodu da bi ona čuvala nas!









Ove aktivnosti realizuju se u okviru projekta „Volonteri za prirodu“, koji sprovode Mladi istraživači Srbije u partnerstvu sa organizacijama Tim 42 i Inženjeri zašttite životne sredine. Projekat je finansiran od strane Evropske unije.
